Ordinační hodiny

Po 9:00 - 12:00 15:00 - 18:00
Út 9:00 - 12:00 15:00 - 18:00
St 9:00 - 12:00 15:00 - 18:00
Čt 9:00 - 12:00 15:00 - 18:00
9:00 - 12:00 15:00 - 18:00
So 9:00 - 11:00 Zavřeno
Ne Zavřeno

Rozpis služeb lékařů

Nepřehlédněte

Vánoce jsou svátky klidu a pohody. 😇 Přejeme Vám, abyste si letošní svátky užili se svými blízkými a strávili spolu hezké chvíle. :-)

Naše ordinace bude zavřená od 23. 12. 2018 do 26. 12. 2018. Pro akutní případy jsme stále k dispozici na tel. čísle 602 283 290.

Ve čtvrtek 27.12 a v pátek 28.12.2018 bude platit obvyklá ordinační doba, stejně tak v sobotu 29.12.2018.

Na Silvestra 31.12.2018 bude naše ordinace otevřená pouze od 9.hod-11.hod.

Na Nový Rok 1.1.2019 bude naše ordinace zavřená. Akutní případy ošetříme po telefonické domluvě na tel.602 283 290.

Veselé Vánoce a šťastný Nový rok! 😹

Poradenství z hlediska výživy, výcviku a další slu

V naší ordinaci Vám rádi poradíme v oblasti chovatelských potřeb. Pomůžeme Vám s výběrem vhodného vodítka, obojku nebo postroje, které jsou velmi důležité z hlediska zdravého držení těla a páteře u psů. Dále Vám poradíme s výběrem zdravotně nezávadných hraček a her pro zabavení vašeho pejska. Nabízíme Vám poradenství v oblasti výcviku psů a pomůžeme Vám vyřešit nežádoucí chování koček i psů. Na naší klinice se také stále vzděláváme v oblasti výživy zvířat, rádi Vám tedy vybereme vhodné krmivo.

Rohovková bruska Algerbrush

Na naší klinice nabízíme unikátní a šetrné ošetření rohovkových vředů a corneálního sekvestru u koček. Ošetření se provádí hlavně u nehojících se stavů rohovky, a to pomocí speciální rohovkové brusky.

Ošetření je možné provádět u klidných pacientů pouze v lokální anestezii oka, kdy se do oka aplikuje anestetikum a pacient již samotný zákrok necítí. U pacientů, kteří nejsou schopni zákrok podstoupit jen v lokální anestezii, provádíme mírnou sedaci.

Po ošetření oka bruskou nasazujeme na postižené oko bandážní čočku, pod kterou lze průběžně kontrolovat průběh hojení. Čočka se ponechá v oku po dobu 3 týdnů. Toto ošetření minimalizuje invazivní oftalmologické zákroky a je pro naše pacienty velkým přínosem.

Bravecto - jednička v boji proti parazitům

Tak jako každý rok očekáváme s příchodem jara zvýšený výskyt ektoparazitů, především blech a klíšťat.

A protože boj s nimi není jednoduchý a každým rokem se jejich odolnost zvyšuje, musíme připomenout několik zásad, jichž by měli majitelé psů a koček dbát, aby bylo dosaženo co nejvyšší možné protekce. Způsob ochrany proti oběma jmenovaným ektoparazitům je v podstatě stejný ale liší se způsob podání i obsažené látky. Na trhu je velký výběr antiparazitálních obojků. Můžeme také použít pipety, tzv.spot-on kapky, které se aplikují na kůži v místě mezi lopatkami. Dále můžeme zakoupit antiparazitika ve formě sprejů. Z vlastní zkušenosti se nám ale nejvíce osvědčilo ošetření perorálními tabletami Bravecto. Bravecto je ochucená tableta, kterou pes slupne jako pamlsek a která má několik výhod.

Na rozdíl od spot-onů se nemusí řešit koupání před a po aplikaci tabletky. Neuvolňuje se na kůži zvířátka žádný prášek jako u obojků, tudíž nedráždí kůži a neprovokuje například alergickou reakci. Je dobře snášen a výborně funguje jak na blechy, tak na klíšťata po dobu tří měsíců. Majitelé, kteří podali Bravecto v roce 2015, se k nám letos rádi pro tabletku vrací, jelikož účinkuje spolehlivě, dá se říci dlouhodobě (3 měsíce) a způsob podání je velmi jednoduchý. Přijďte i Vy do naší ordinace, rádi se Vám budeme věnovat a vybereme Vám vhodnou ochranu proti vnějším parazitům.

Stanovujeme C-reaktivní protein

Na naší klinice nabízíme nové vyšetření za účelem stanovení hladiny C-reaktivního proteinu v krvi.

Co to je C-reaktivní protein?

C-reaktivní protein (CRP), patří mezi tzv. proteiny akutní fáze, které se podílí na přirozené imunitní odpovědi organismu. Při poškození organismu se rozvíjí zánětlivá odpověď, kdy je CRP ve zvýšené míře tvořen játry a vylučován do krve. Již za 6 hodin po vzplanutí zánětlivého procesu nebo po jiném náhlém poškození tkání, dochází k vzestupu koncentrace CRP v krvi, která může dosáhnout až tisícinásobných fyziologických hodnot. Stanovení hladiny CRP v krvi slouží hlavně k prokázání přítomnosti zánětlivého procesu. Nejvyšší hodnoty CRP se vyskytují v případě bakteriální infekce. Vyšetření tak lze použít k rozlišení infekce bakteriální od virové.

Kdy je stanovení C-reaktivního proteinu indikováno?

  1. Poruchy hojení ran /posttraumatické /pooperační
  2. Aseptická meningitida (Steroid responsive Meningitis-Arteritis- SRMA)
  3. Infekce/autoi­munitní onemocnění

Toto vyšetření tedy v zimním období slouží nejčastěji pro odlišení virové a bakteriální infekce. Může tedy nasměrovat léčbu pacientů bez použití antibiotik.

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace