Daruj krev, zachráníš život!

Už jste slyšeli o dárcích krve pro psy? Naši psí kamarádi je potřebují stejně jako lidé. Dárců je ale nedostatek.

Jaký pes může darovat krev?

Dárcem musí být zdravý pes, který netrpí žádnými chronickými chorobami, neužívá trvale léky a který je navíc v době odběru v plné kondici. Nesmí být v rekonvalescenci po infekčním onemocnění, po operaci a ani po vážnějším úrazu. Samozřejmostí musí být, že je pravidelně odčervovaný i očkovaný proti běžným chorobám, ale poslední vakcinace proběhla minimálně 14 dní před odběrem krve. Dárce také nikdy nedostal sám transfuzi, a to ani krevních komponent. Od posledního darování krve by měly uběhnout minimálně 3 měsíce. Fena by neměla hárat a neměla by mít nikdy štěňata. K odběru by měl pes přijít nalačno. Vhodnými dárci jsou psi o hmotnosti více jak 20 kg s klidnou povahou. Jeden odběr krve může pomoci i dvěma psům.

Pokud by někdo chtěl pomoci a se svým pejskem by rád patřil k našim psím záchranářům, budeme velice rádi, pokud se do našeho registru zapíšete.

Na dárce krve myslíme také. Pokud u nás nějaký pejsek daruje krev, dostane jako doměnu granule.

V případě zájmu nás kontaktujte nejlépe osobně na klinice, na tel.: 602 283 290 nebo emailem info@veterinachotebor.cz.

Svoji krev u nás již opakovaně darovali a tak zachránili jiné pejsky:

Artur, 2 roky, bavorský barvář

Artur, 2 roky, bavorský barvář

Toffi, 4 roky, kříženec

Toffi, 4 roky, kříženec

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace